Kroonilise alkoholismi ravi

Alkoholism on haigus, sellepärast ravima seda haigust peab arst.
Ravi on kompleksne ja olenevalt haiguse raskusest ning patsiendi seisundist koosneb mitmest etapist:
1. Kui inimene on tsüklis – pikaajalises joobes, tuleb see peatada, konsultatsioon arstiga tel. 56482128

Alkoholismi ravi

Joobest väljatoomiseks tehakse detoksikatsioonravi- organismi puhastav tilguti, mis taastab siseelundite normaalse funktsiooni. Detoksikatsioonravi on võimalik saada iga päev kas päevastatsionaaris või patsiendi kodus, kui patsient ei saa ise kohale tulla. Tel. 611 0011, 5651316, 56482128 “Kuum süst” magneesiumi ja vitamiinide sust – alandab närvipinget peale joobest väljatulekut, võtab ara värinad, taastab une.

2. Kui inimene on kaine, võib tulla arstlikule konsultatsioonile psühhiaater – narkoloogi või psühhoterapeudi juurde, et hinnata patsiendi närvisüsteemi seisundit, määrata alkoholist sõltuvuse aste, patsiendi isiksus. Kõik see on vajalik edasise ravi taktika välja töötamiseks.

3. Kaasaegses narkoloogias on palju aktiivseid alkoholismi ravimeetodeid:
A. on preparaadid, mis vähendavad soovi alkoholi tarvitamiseks
B. on meetodid, mis põhinevad alkoholi suhtesvastikustunde esilekutsumises
C. on preparaadid, millede kokku puutumisel alkoholiga tekib toksiline aine, mis kutsub esile väga raske seisundi, isegi vöib pöhjustada surma, kui inimene tarvitab alkoholi. Selline ravimeetod kannab nimetust blokeeriv ravi:
a) preparaate võetakse suukaudselt
b) manustatakse veenisiseselt – keemiline kaitse
c) implanteeritakse depoopreparaat kas abaluu alla või tuharasse aastaks või ka pikemaks ajaks.

D. Laserkodeerimine on psühhoterapeudiline meetod, mille puhul patsiendi alateadvusesse formeeritakse kood, mis teeb inimese rahulikuks alkoholi suhtes. Tal ei tekki tahtmist alkoholi tarbimiseks. Kood sisestatakse perioodiks, mida patsient soovib. Tavaliselt mitmeks aastaks.

Ravimeetodi valik igale patsiendile on individuaalne.

4. Depressiooni ravi.
Depressioon tihti kaasneb alkoholi kuritarvitamisega. Selle edukas ravi toimub psühhiaatri abiga.

5. TES teraapia ja Dreamer – teraapia.
TES teraapia ja Dreamer – teraapia on füsioterapeudilised ravimeetodid, mis stimuleerivad peaajus oma “rõõmuhormoonide”- endorfiinide väljatöötamist . Meetodid on edukad depressiooni, neurooside ja unehäirete ravis.

Soovitame lugeda!

Alkoholism

Alkoholism – tõsine, progresseruv haigus, mis on tingitud alkohoolsete jookide süstemaatilisest tarbimisest. Ilmneb pidevas purjusolemise vajaduses, psühhilise tegevuse häiretena somaatiliste ja neuroloogiliste kahjustustega, töövõime langusega, sotsiaalsete sidemete kaotusega, kuni isiksuse täieliku degradeerumiseni.

Alkoholism kunagi ei alga ootamatult. Alkoholi tarbib enamus inimestest, kuid 10-15% nendest on eelsoodumus alkoholisõltuvuse tekkimiseks.

Alkoholismi esimene staadium

Alkoholismi esimeseks tunnuseks on tung alkoholi järgi, joomine on muutunud episoodilisest pidevaks.

Alkoholismi teine staadium

Teises staadiumis esineb juba sotsiaalne allakäik, kohati võib esineda ka osaline oma alkoholi sõltuvuse olemasolu tunnistamine ning katsed “mitte juua”, mis kahjuks on edutud.

Alkoholismi kolmas staadium

Alkoholismi kolmandas staadiumis toimub isiksuse täielik degradatsioon, kaasub nõrgamõistuslikkus, kõigi siseorganite toksiline kahjustus, närvisüsteemi kurnatus, mille tagajärjeks on alkohooliku surm.

Mis on pohmelus?

Peale suurte alkoholi koguste tarbimist inimene uinub. Järgmisel hommikul ärgates tunneb ta ärevust, süda puperdab, peas vasardab, keha on kaetud kleepuva higiga, käed – jalad on nagu vatist, jõudu pole, pea valutab ja käib ringi, silmade ees on mustad ringid. Maa kõigub jalge all, nõrkus, sees kõik väriseb. Suus on ebameeldiv maitse ja kuivus, tugev joogijanu, iiveldus. Tuju on langenud depressioonini. Kõik mõtted on suunatud pea parandamisele.

Abstinentne sündroom

Alkohoolikud kannatavad mitte ainult joomise pärast vaid ka joomise lõpetamise pärast. See on nn abstinentne sündroom,mis on küllaltki ebameeldiv seisund, mis kestab paarist päevast nädalani. Sündroomiga kaasnevad värinad, kramplikult tõmblevad silmalaud, väriseb keel, kuid kõige rohkem värisevad käed, on raskusi klaasi toomisega suu juurde. Kogu kehas on üheaegselt halb Võib esineda oksendamist. Kuid mis on väljakannatamatu – see on hingevalu.

Deliirium alkohoolne psühhoos

Joobest väljatuleku järgselt ( umbes 2 – 3 päeval) võivad tekkida hallutsinatsioonid. Inimene näeb ja kuuleb seda, mida teised ei näe ega kuule. Vahetevahel hallutsinatsioonid on ehmatamapanevalt tõetruud – kõik on nagu elus.

Õlle alkoholism

Üha sagedamini pöörduvad abi saamiseks patsiendid, kelle alkoholism on välja arenenud ainult õlle tarbimise taustal. Õlle alkoholismil on rida ainult temale kuuluvaid eripärasusi, s.o oma haigestumise täielik eiramine ja oma seisundi kriitika täielik puudumine. Teine negatiivne eripära seisneb kiires psühholoogilise sõltuvuse tekkimises. Peale selle, õllel on spetsiifiline ja paljude jaoks meeldiv maitse, mis innustab seda tarbima üha rohkem. Reeglina õlle alkoholism loob kindlaksmääratud elu stereotüübid, mis on täis rituaale ja toiminguid. Ja lisaks, on tähtis kättesaadavus ja tarvitamise kergus. Puudub vajadus kaetud laudadeks ja põhjuseks juua, juua võib üksinda, võib kambas, võib kodus, võib tänaval, võib istudes, võib püstijalu jne. Sõltuvus, mis areneb õlle tarvitamisel, põhimõtteliselt ei erine teistest alkoholismi variantidest ja tagajärjed on samuti väga kurvad.
Veel enam! Üha sagedamini osutuvad kliiniku patsientideks noored inimesed.

Kas alkoholi tarbimine on ohtlik?

Alkohol on aine, mis mõjutab inimese psühhikat. Seega ta on neurotroopne mürk, mis kauaaegse ja liigse tarbimise tagajärjel on võimeline täielikult hävitama siseorganeid ja närvisüsteemi.

Joobe neli staadiumi

Alguses inimene langeb mänglevasse seisundisse, seejärel vöib tekkida agressiivsus vöi ka kurvameelsus ja lõpuks ka komatoosne seisund.

Alkoholismi ravi ja profülaktika

Arvatakse, et sellised ravi meetodid, nagu kodeerimine ja depoopreparaadi implanteerimine, on äärmiselt ohtlikud.
Jah, kuid ainult sel juhul, kui kasutada neid ilma patsiendi eelneva ettevalmistuseta. Siin on hädavajalik kainete eluviiside motivatsioon, ilma selleta kodeerimine on mõttetu. Teiselt poolt professionaalselt läbi viidud kodeerimine on inimesele kahjutu (šarlatanidest me siin ei räägi!). Erandiks on esinev psühhiline haigus, näiteks skisofreenia. Kui rääkida preparaadi implanteerimisest, mis põhjustab väga tõsist reaktsiooni alkoholi tarbimisel, siis siin on vajalik patsiendi nii füüsiline kui ka moraalne ettevalmistus. Kui inimene teab, et tarbitud alkoholi pits on talle sel juhul väga ohtlik või isegi surmav, siis see ongi stiimuliks alkoholist loobumiseks.

Alkoholi normaalne tarbimine

Oletatakse, et väikestes annustes alkohol võib olla isegi kasulik. Ta maandab pinget, võtab ära ärevust ja liigset häbelikkust.Vanemas eas alkoholi tarbimine mõõdukates annustes stimuleerib söögiisu, parandab meeleolu. Kuid isegi mõõdukas tarbimine on seotud teatud riskidega, mis võivad üle kaaluda head.

Ravimisõltuvus

Tänapäeval paljud inimesed võitlevad oma stressidega tablettide abil, nagu Diazepam, Xanax ja teised kaasaegsed. Läks närv mustaks ülemuse pärast, võtad tableti – ja jälle kõik korras, võib edasi elada…

Kuid tablettide tarvitamisega peab olema väga ettevaatlik! Trankvilisaatorid tekitavad märkamatult püsivat sõltuvust, mida nimetatakse toksikomaaniaks.