SELINCRO

8.02.2013 andis Euroopa Komisjon müügiloa uuele ravimile SELINCRO, mis on näidustatud alkoholitarbimise vähendamiseks täiskasvanud alkoholisõltuvusega patsientidel.
Tegemist on esimese sellise ravimiga Euroopas.

SELINCRO toimemehhanism põhineb peaaju opeoidretseptorite blokeerimisel, mis vähendab alkoholisõltlaste ülemäärast tungi alkoholi järele, lõpptulemuseks suudab inimene ise kontrollida tarbitava alkoholi kogust.

SELINCRO ei vaja täieliku loobumist alkoholist kuid vähendab tema tarbimist kuni 60 %.

Kliiniliselt uuritud uuel ravimil ei ole avastatud ohtlike kõrvaltoimeid maksale.

Juba aprillis 2013 tuleb uus alkoholisõltuvuse ravim SELINCRO kõikidesse Euroopa Liidu riikide apteekidesse. Eestisse tuleb ravim Taanist.

Taani rahvusliku nõukogu andmetel on sealsest elanikkonnast 10% alkohoolikud, aga 20% elanikkonnast tarvitab alkoholi ülemäära suurtes kogustes, see tähendab mehed üle 21 ühiku alkoholi nädalas ja naised üle 14 ühiku alkoholi nädalas. Üks ühik alkoholi võrdub 30 ml 40%viina, 100ml 13% veini või 300ml 4,5% õlle kogusega.

«Selincro esindab paljude aastate jooksul esimest tõelist innovatsiooni alkoholisõltuvuse ravis,» ütles ravimifirma Lundbecki asepresident Anders Gersel Pedersen. «Ravimi heakskiit on rõõmustav uudis eelkõige paljude selliste alkoholisõltuvusega patsientide jaoks, kes muidu ravile ei pöörduks,» lisas ta.

Euroopa agentuuri sõnul kasutatakse SELINCROT edukalt alkoholisõltuvuse komplektses ravis.

Olen huvitatud ravis!

Uudistoode