Kojukutsed joomasööstust väljatoomiseks
JOOMAHOOG – see on alkoholisõltuvuse kõige kriitilisem olukord.
Mis toimub organismis joomahoo ajal?
Peale pikemaajalist alkoholi tarvitamist mürgiste ainete hulk, mis on ladestunud organismi ületab mitmeid kordi maksa ja neerude võimed need organismist eemaldada. Tekib organismile eluohtlik mürgistusseisund. Kõigi siseorganite elutegevus saab halvatud. Kõige väiksemgi füüsiline pingutus põhjustab hingeldust, higistamist.Tekivad valud südame piirkonnas, pulsisageduse häired, surmahirm. Pideva iivelduse tõttu inimene ei saa süüa, juua. Hirm saabuva unetu öö ees sunnib teda uuesti otsima abi alkoholi pitsist. Surm joomahoo ajal ei ole haruldane – südamepuudulikkus, infarkt, insult.
Raske intoksikatsioonipuhused füüsilised vaevused ja hingevalu osutuvad nii tugevateks, et tekib vastupanematu vajadus kiiresti saada uus valuvaigistav annus alkoholi. Kuid on ka alternatiiv – see on infusioonravi –nn. tilkuja. Tilkujat võib teostada raviasutuses või ka kodus. Sageli inimene joomahoo ajal ei ole valmis pöörduma raviasutusse, vaid ainult kodus tunneb end turvaliselt.
Kuidas toimib tilkuja?
Infusioonisüsteemi kaudu viiakse veeni kaudu organismi suurel hulgal teme elutegevusks vajalikke aineid, mis on joomahoo ajal alkohol ja tema lagunemise järgi tekkinud produktid hävitanud. Saab ära hoitud tekkida võiv väga ohtlik psühhoos – delirium tremens – joomahullus. Mürgised jääkained saab organismist eemaldatud. Siseorganite – maksa, neerude, soolestiku normaalne tegevus taastatakse. Stabiliseerub vererõhk, pulsisagedus, närvisüsteemi seisund. Saabub ka kauaoodatud uni.
Detoksikatsiooniravi võimaldab keskmistes aastates mitte tüsistunud raskete haigustega inimesel taastuda 1-2 päeva jooksul. Raviprotseduuri kodustes tingimustes võib teostada ainult vastavat litsentsi omav intensiivravi spetsialist, kes tunneb alkoholiga mürgitatud organismi võimalikke mitteadekvaatseid reaktsioone erinevatele ravimitele, mida mõne teise eriala arst ei oska ette näha.
Peale selle võib kutsuda koju tilkujat ka raske gripi intoksikatsiooni puhul, samuti onkoloogilisele patsiendile.
Telefon: 6110011, 56482128